JUDO I ZAPASY

Ipanema Piaseczno

Ipanema Piaseczno to nie tylko bjj, to także zapasy i judo.
Trenujemy judo w ramach treningu bjj gdyż judo usprawnia nasze umiejętności walki w stójce. Judo uczy precyzji, perfekcyjnego wyczucia czasu. Judo daje naturalną siłę, sprawność i wytrzymałość. Dzięki judo uczymy maksymalizacji efektu przy użycia jak najmniejszej siły.

Dzięki judo nasze brazylijskie jiu jitsu jest o wiele efektywniejsze i pełniejsze. Judo trenujemy dla jego piękna i efektywności, ale też czasami staramy się skupić na tym, aby wykorzystać je pod kątem zawodów sportowych w brazylijskim jiu jitsu. Naszą specjalizacją jest zastosowanie judo do brazylijskiego jiu jitsu.

Nauka judo jest niezbędna do tego, aby nasze jiu jitsu było pełne. Obecnie judo nie jest popularne wśród zawodników brazylijskiego jiu jitsu, co naszym zdaniem jest ze szkodą. Ponieważ walka bjj zaczyna się w stójce, to umiejętności walki w stójce są niezbędne. Staramy się tym samym nawiązywać do korzeni bjj, tak aby nasze jiu jitsu było też elementem samoobrony.

Tak jak judo potrzebne jest w walce w kimonach, tak zapasy potrzebne są do walki bez kimon. Trening zapasów pomaga nam w naszym jiu jitsu, inspiruje ruchowo i daje powiew świeżości w codziennym treningu.